Geneza nazwy gildii:)

Regulamin. Coś o nas. Discord.
Garść tematów obowiązkowych.
Ishar

Geneza nazwy gildii:)

Post autor: Ishar » pt mar 02, 2018 3:44 pm

Geneza nazwy (Pizi ?):
Dlaczego taka nazwa? Ponieważ jest zabawna, niepoważna i potraktowana z dystansem. Nie chcemy sie nazywać "pogromcy onyxi", "zabiliśmy grula", czy "chaotyczne *nie przeklinamy!* instanc`ow"... a "kopnięci przez chucka norrisa" i wszelkie alternatywy "polish noobz r kewl" "noobz r kewl" były juz zajęte.?
Wazne, bo dotyczy naszej historii:
Jakis tysiac lat temu pewien gosc invite'owal Pizibizi do gildi "World of Wigan". Zaraz po tym sam opuscil gildie i Pizi zostal w niej sam... jako GM. Zaprosil do gildii dzielnego dwarfa Kiziego oraz kilku innych (juz mniej szlachetnych) znajomych z innego serwera.
Nazwa byla do kitu, do tego Angole z Wigan oraz okolic ciagle zadawali nam glupie pytania ;)

Trzeba bylo ja zmienic.

Gildia miala sie pierwotnie nazywac "Noobs Pro Attack". Byla jednak zajeta. Pizi probowal wszelkich wariacji i dopiero "Noobz r kewl" zaskoczylo. Srednio nam sie to podobalo, za to najwidoczniej podobala sie "auslanderom", stad ich prosby o invite ;) Bylo w niej wtedy ok 10-15 Noobow.
Po kilku-kilkunastu tygodniach zmieniono nazwe na "Noobs from Poland".
Ale to prawda - nazwa miala glownie wskazywac na to, iz gre traktujemy z pewnym dystansem i gramy glownie for fun.

Jak zauwazylem ja i nie tylko ja, niektorzy rodacy blednie ja interpretuja.
Nie oznacza ona czegos w rodzaju "Wszystkie nooby sa z Polski". Nic z tych rzeczy. Mamy wybitnych graczy i to nie tylko w WoWie.
Nazwa gildii oznacza tylko, ze "sa w niej nooby z Polski".

Na poczatku 2011 z powodu polityki poprawności firmy Blizzard (ktoś poczuł się urażony, że obrażamy rodaków) zmuszono nas do zmiany nazwy gildii na "Noobs from Proland".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Orginalny post ze starego forum Pizi/Yrc, skopiowany ze starszego forum (rok 2007-2008)

ODPOWIEDZ